Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Senyszyn: Ustawa zasadnicza mówi o autonomii uczelni

- Projekt jest sprzeczny z konstytucją i o tym mówią ekspertyzy sejmowe, ustawa zasadnicza mówi o autonomii uczelni, a tutaj połowę składu rad uczelnianych mają stanowić osoby spoza uczelni – powiedziała Joanna Senyszn w programie „Tak Jest” komentując debatę nad projektem tzw. „ustawy Gowina”. - Być może będą to politycy – dodała. 

- Prezydent postawił cztery warunki, jeżeli one nie zostaną spełnione to zapowiedział weto tej ustawy – przypomniała Senyszyn  - Do tej pory jeden warunek został spełniony w tej ustawie, a mianowicie habilitacja nie będzie mogła być przyznana na podstawie otrzymanego grantu, trzeba będzie taki grant zrealizować – poinformowała polityczka SLD.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem