Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD protestuje przeciwko zaostrzeniu przepisów dot. przerywania ciąży

Dzisiaj w wielu miejscach w kraju odbyły się protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących przerywania ciąży w zkiązku z czytaniem w sejmiwej Komisji Zdrowia projektu p. Kai Godek, którego celem jest całkowite wyeliminowanie możliwości aborcji płodu ciężko uszkodzonego lub obarczonego wpowaznymi wadami. Sojusz Lewicy Demokratycznej jednoznacznie przeciwstawia się tego rodzaju pomysłom, jesteśmy za zliberalizowaniem ustawy i daniem prawa kobietom do decydowania o własnym ciele. Postulujemy dopuszczalność przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, jeśli taka decyzje podejmie kobieta.

Na demonstracji zorganizowanej pod Sejmem RP przez Ogólnopolski Strajk Kobiet pojawiły się najwyżsi przedstawiciele SLD w osobach przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego oraz Sekretarza Generalnego Marcina Kulaska, a także liderka Inicjatywy Feministycznej Katarzyna Kądziela.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem